Webfejlesztőként nap mint nap találkozunk a web korlátaival, melyek bizony eléggé megkeserítik mindennapi munkánkat. JavaScriptet használhatunk űrlapjaink használhatóbbá tétele érdekében, de ha már egy kicsit is többet szeretnénk kihozni alkalmazásainkból e téren, hatalmas mennyiségű JavaScript és DHTML kódot kell írnunk. Még ha szakértők vagyunk is a témában, rendkívűl sok időt igényel, hogy interaktívvá és felhasználó baráttá tegyük alkalmazásainkat. A kérdés adott: miért pazarlunk oly sok időt a felhasználói felület fejlesztésére, amikor az üzleti logika, hatékonyság sokkal értékesebb és fontosabb?
Az Adobe/Macromedia Flex elvezet bennünket a webalkalmazások következő generációjának fejlesztéséhez, a gazdag internetes alkalmazások fejlesztéséhez (Rich Internet Applications – RIA). Korábban is láthattunk már gazdag funkcionalitással, lenyűgöző felhasználói élménnyel bíró Flash alkalmazásokat (megjegyzés: Flash lejátszóval az internetezők 98%-a rendelkezik), melyeknek megvalósítása HTML-ben szinte lehetetlen. A Flex azonban elfeledteti velünk az időegyenesek, jelenetek, alakzatok fogalmát, s ehelyett hagyományos kontrollokban, eseményekben gondolkodhatunk.
A prezentációból tehát megtudhatjuk, hogy hogyan fejleszthetünk RIA-kat a Flex segítségével, milyen eszközök állnak rendelkezésünkre. Az előadás ezen kívül egy összefoglalót is ad a jelenleg elérhető alternatív technológiák előnyeiről / hátrányairól: AJAX, Avalon, XUL, XAML, SVG, Java appletek, Laszlo.
Az előadás fóliái PDF formátumban, Microsoft Powerpoint prezentációként letölthetőek, vagy Flash mozi formájában online megtekinthetők.
Macromedia Flex, MXML, gazdag kliensek fejlesztése, vállalkozó szellemű RIA-k
A tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium informatika tagozatos tanulója. Szabadidejében ismerkedett meg a Macromedia Flex-szel és a Macromedia Cold Fusion-nel, az utóbbiról már cikket is publikált. A Tiszaújvárosban rendezett második PHP RoadShow főszervezője. Az előadásához kapcsolódó weboldala az mmflex.be címen tekinthető meg. Személyes weboldala a kiss-toth.hu címen érhető el.
Az alábbiakban a konferencia időrendi programja olvasható. Minden előadás magyar nyelvű volt. A különböző háttérszínek a tematikus program szerinti témaköröket jelölik. Csillag jelöli azokat az előadásokat, melyek fóliái elérhetőek.