Akármilyen szolgáltatási vagy termelési tevékenységet is végez egy cég, egyre nagyobb mértékben támaszkodik az informatikára és így válik függővé belső informatikai rendszerének működőképességétől.
Ezek gyakran a cég legfontosabb vagy akár a teljes működését szabályozzák, így az informatikai rendszerekben bekövetkező bármilyen szolgáltatás kiesés vagy adatvesztés komoly anyagi következményekkel járhat. Az informatikai eszközök ugyanakkor egyre nagyobb versenyben kerülnek kifejlesztésre, ami gyakran együtt jár azzal, hogy a régebbi típusoknál ugyan lényegesen gyorsabbak, nagyobb kapacitásúak és többet tudnak (amire természetesen szükség is van), de ezzel együtt egyre megbízhatatlanabbak. Ráadásul minél több eszközből áll a rendszerünk, annál több ponton következhetnek be problémák.
Ezzel együtt kell élni, viszont fel lehet rá készülni. Ebben segítenek azok a technológiák és az a szemlélet, amelyet összefoglalóan a HA – (a magas rendelkezésre állás, angolul a High Availability rövidítése) szóval szoktunk emlegetni.
Az előadás kitér a hamis biztonságérzetet keltő megoldásokra: biztonsági mentések, osztott adatbázis, cluster struktúrák. A HA rendszerek lényegi tárgyalása során kiderül, hogy miként mérhetjük fel cégünket üzemeltetésbiztonsági szempontból, a szolgáltatás-szemléletet összehasonlítjuk a szerver-szemléletű megközelítéssel. Konkrét gyakorlati példán tekintünk át egy megvalósítást, mely napi ötmillió oldal kiszolgálását végzi 99,9%-os vállalt rendelkezésre állási szinten. Szó esik a konfigurációs sablonokról, és a HA rendszerek másodlagos hasznáról a skálázhatóság és terheléselosztás terén.
HA rendszerek, magas terhelhetőségű rendszerek, bytecode cache, output cache, query cache
A Publishing Factory Kft. ügyvezetője. A magas rendelkezésre állású rendszerek és a biztonságtechnika megszállottja. Legnagyobb ügyfelei között van a Tv2, a Nemzeti Sport, a Blikk, a Honvédelmi Minisztérium, az Allianz Biztosító, nagyobb bankok és egyetemek.
Az alábbiakban a konferencia időrendi programja olvasható. Minden előadás magyar nyelvű volt. A különböző háttérszínek a tematikus program szerinti témaköröket jelölik. Csillag jelöli azokat az előadásokat, melyek fóliái elérhetőek.