Az Interneten minden információ megtalálható, csak rá kell találni, szokták mondani, és az élet nagyon sok területére ez az állítás igaz is. Mindenki, aki megtanulja hatékonyan használni a Világhálót, rátalálhat ezek közül az információk közül az általa keresettre. Vagy mégse ilyen egyszerű a képlet?
Sokszor nem is gondolunk arra, hogy mennyire különbözőek vagyunk, mennyire mások az igényeink, képességeink és lehetőségeink. Ami az egyik embernek jó illusztráció, szép ábra, az a másiknak átláthatatlan bitsorozat, vagy többtíz percig töltődő fölösleges adat. Amit az egyik ember táblázatnak lát, a másik soronként rendezett adathalmaznak. Ami az egyik kijelzőn nagynak tűnik, a másikon túl kicsi. Amit valaki jól elkülönülő színes vonalaknak lát, azt más esetleg azonos árnyalatú, megkülönböztethetetlen szürke vonalaknak. És még sorolhatnám a számtalan példát, amely azt bizonyítja, hogy mind mások vagyunk, és ugyanazt az információt mennyire máshogy fogjuk fel.
Előadásomban rá szeretnék világítani azokra a problémákra amelyekre egy honlap készítése során esetleg nem is gondolnánk, és gyakorlati útmutatást is adnék arra vonatkozólag, hogy miként lehet olyan, akadálymentes honlapot létrehozni, amely az internetező közönség teljes egészének szól.
Az előadás fóliái PDF formátumban letölthetőek.
WAI, akadálymentesítés, honlapok, XHTML, CSS
Három éve az MTA SZTAKI Elosztott Rendszerek Osztályán dolgozik. A webes szabványokkal foglalkozó nemzetközi szervezet, a W3C egyetlen közép európai irodája is itt működik (W3C Magyar Iroda), melynek egy éve koordinátora. A DSD sok hazai és nemzetközi projekt tagja, webes rendszerekkel foglalkozik. Úttörő szerepet játszott a magyar Web kialakításában, az első intézményi honlap is a nevéhez fűződik. Több ingyenes szolgáltatást is biztosít a magyar netezőknek, olyanokat mint például a KOPI Plágiumkereső Portál, vagy a közkedvelt SZTAKI Szótár.
Az alábbiakban a konferencia időrendi programja olvasható. Minden előadás magyar nyelvű volt. A különböző háttérszínek a tematikus program szerinti témaköröket jelölik. Csillag jelöli azokat az előadásokat, melyek fóliái elérhetőek.