A PEAR 1.4 megjelenésével lehetővé vált, hogy saját (nem kizárólag PHP-s) webes alkalmazásainkat és kódkönyvtárainkat könnyen csomagokká alakítsuk. Ezeket a csomagokat egy saját PEAR szerver felállításával elérhetővé tehetjük publikusan, vagy felhasználhatjuk cégen belül, hatékony frissítési lehetőségeket biztosítva ezzel a párhuzamosan futó projektjeink egyes moduljainak. Az előadás célja néhány PEAR-rel kapcsolatos általánosan felmerülő kérdés megválaszolása is (helyi– vagy távoli telepítés, rendszerenként egy vagy webhelyenként egy példány telepítése célszerű a csomagokból stb).
PEAR telepítő (installer), Hatékony frissítések, Saját csomagok készítése, Saját PEAR Szerver készítése, Csatornák (Channels) létrehozása, Csomagok megjelentetése, Csatornák regisztrálása
Rengeteg különböző nyelv és módszer megismerése után hat éve a PHP mellett döntött. Az utóbbi négy évben a nemzetközi közösség nyílt forrású fejlesztései foglalkoztatják leginkább, 2003 óta vesz részt a PEAR, másfél éve a WACT projektben. Munkájában főként a nemzetközileg elismert legfrissebb módszereket és technológiákat igyekszik minél szélesebb körben bevezetni, tökéletesítve és megkönnyítve ezzel partnerei mindennapi munkáját.
Az alábbiakban a konferencia időrendi programja olvasható. Minden előadás magyar nyelvű volt. A különböző háttérszínek a tematikus program szerinti témaköröket jelölik. Csillag jelöli azokat az előadásokat, melyek fóliái elérhetőek.