Manapság a webes keretrendszerek virágkorukat élik. A Ruby on Rails indította hullám végigsöpört a web tengerén, nem kis vihart kavarva ezzel. Pro és kontra sok kritikát kapott, de annyi elmondható, hogy számtalan esetben kitűnő hasznát lehet venni egy ilyen komponens-gyűjteménynek. A RoR példáján felbuzdulva egy kansas-i lapnál dolgozó programozók úgy gondolták, a Rails szellemében építenek hasonló keretrendszert Python nyelven. Így született a Django.
Előadásomat ajánlom a Pythont nem ismerő, és a Python nyelvezetében már jártas érdeklődőknek, fejlesztőknek egyaránt. Szeretném bemutatni, milyen kis időráfordítással, milyen egyszerűen lehet a Djangóval dolgozni, hatékony alkalmazásokat építeni. A Python ragyogó objektumorientált szemlélete és modulszervezése kitűnő eszköz egy programozó kezében. A Djangótól nem szabad megijedni, miután az ember megismerte, nagyszerű társát fedezi fel benne. Előadásomban egy egyszerű blogmotor fejlesztésén vezetem végig a hallgatóságot.
Az előadás fóliái és a bemutatott példaprogram letölthető. Az előadó honlapján a prezentáció online is megtekinthető.
Django, Python, keretrendszer, blog
Jelenleg műszaki informatikus hallgató. Programozással saját kedvteléséből kezdett el foglalkozni. Mintegy öt éve fejleszt PHP-ben, Pythonnal az utóbbi időkben kötött szorosabb ismeretséget. Fontosnak tartja a szabványok és ajánlások ésszerű követését. Rajong a nyíltforrású megoldásokért. Több éven keresztül részt vett a LinuxPortál című televízió- és rádióadás szerkesztésében. Több oktatási központban is megfordult már, jelenleg szabadúszóként dolgozik. Szabadidejében rendszeresen gazdagítja a Weblabor tartalmát hírekkel, blogmarkokkal.
Az alábbiakban a konferencia tematikus, ezen belül alfabetikus rendbe szedett programja olvasható. Minden előadás magyar nyelvű volt, a konferencián három párhuzamosan futó sávban került bemutatásra. Csillag jelöli azokat az előadásokat, melyek fóliái elérhetőek.