Magyarországi Web Konferencia 2006

Webes Alkalmazások és Kódkönyvtárak Terjesztése PEAR 1.4 Segítségével

Szervező

Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Webalkalmazások Fejlesztése Szakosztály

Szakmai partnerek

W3C MI Weblabor

Infrastruktúra

phpHOST Wish Internet Consulting

A PEAR 1.4 megjelenésével lehetővé vált, hogy saját (nem kizárólag PHP-s) webes alkalmazásainkat és kódkönyvtárainkat könnyen csomagokká alakítsuk. Ezeket a csomagokat egy saját PEAR szerver felállításával elérhetővé tehetjük publikusan, vagy felhasználhatjuk cégen belül, hatékony frissítési lehetőségeket biztosítva ezzel a párhuzamosan futó projektjeink egyes moduljainak. Az előadás célja néhány PEAR-rel kapcsolatos általánosan felmerülő kérdés megválaszolása is (helyi– vagy távoli telepítés, rendszerenként egy vagy webhelyenként egy példány telepítése célszerű a csomagokból stb).

Kulcsszavak

PEAR telepítő (installer), Hatékony frissítések, Saját csomagok készítése, Saját PEAR Szerver készítése, Csatornák (Channels) létrehozása, Csomagok megjelentetése, Csatornák regisztrálása

Mocsnik Norbert

Mocsnik Norbert fotójaRengeteg különböző nyelv és módszer megismerése után hat éve a PHP mellett döntött. Az utóbbi négy évben a nemzetközi közösség nyílt forrású fejlesztései foglalkoztatják leginkább, 2003 óta vesz részt a PEAR, másfél éve a WACT projektben. Munkájában főként a nemzetközileg elismert legfrissebb módszereket és technológiákat igyekszik minél szélesebb körben bevezetni, tökéletesítve és megkönnyítve ezzel partnerei mindennapi munkáját.

Tematikus program Váltás időrendire

Az alábbiakban a konferencia tematikus, ezen belül alfabetikus rendbe szedett programja olvasható. Minden előadás magyar nyelvű volt, a konferencián három párhuzamosan futó sávban került bemutatásra. Csillag jelöli azokat az előadásokat, melyek fóliái elérhetőek.

.NET fejlesztés

Aktív webfelületek

Dinamikus nyelvek szerveroldalon

Hozzáférhetőség

Java fejlesztés

Web architektúra