Magyarországi Web Konferencia 2006

Raising your own PET

Szervező

Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Webalkalmazások Fejlesztése Szakosztály

Szakmai partnerek

W3C MI Weblabor

Infrastruktúra

phpHOST Wish Internet Consulting

Az előadás témája a PET fantázianevet viselő, saját fejlesztésű, GPL alapú keretrendszer. A PET Perl-ben készült, RAD jellegű keretrendszer, melynek feladata a webes, azaz tipikusan HTTP „bemenetű” és (X)HTML kimenetű fejlesztés gyorsítása és segítése. PET-ben készült többek között az ország leglátogatottabb közösségi oldala, a TeveClub.

Az előadásban szót ejtünk a PET mögött álló filozófiáról, annak belső felépítéséről és lehetőségeiről, tervezési döntésekről, a fejlesztést megkönnyítő funkciókról, különös tekintettel a nagy terhelhetőségű és rendelkezésre állású rendszereket támogató modulokra (CLI mód, automatikus tesztelés, naplózás, load balancing, interprocess caching, stb.) Pár szóban kitérünk a GPL és GPL-jellegű projektek helyéről a „profitorientált” fejlesztések között.

Az előadás eredetileg a HPW2005-re készült. Bár a keretrendszer Perl-ben íródott, az előadás megértéséhez a Perl nyelv ismerete nem szükséges.

Kulcsszavak

RAD, Perl, FrameWork, Keretrendszer, load balancing, testing, MVC

Fagyal Csongor

Fagyal Csongor fotója1997. óta Perl programozó, a Concept Online Kft. ügyvezető igazgatója és vezető szoftvertervezője. Fő profilja: vékonykliens alapú megoldások, ezen belül is kiemelve a közösségformáló, nagy forgalmú, úgynevezett „önmenedzselő” tartalommal bíró Perl-ben készült weblapokat. Csongor a nyilt forráskódú rendszerek és a Linux/POSIX környezet üzleti alkalmazásokban történő felhasználásának szószólója, elkötelezett Perl „guru”.

Tematikus program Váltás időrendire

Az alábbiakban a konferencia tematikus, ezen belül alfabetikus rendbe szedett programja olvasható. Minden előadás magyar nyelvű volt, a konferencián három párhuzamosan futó sávban került bemutatásra. Csillag jelöli azokat az előadásokat, melyek fóliái elérhetőek.

.NET fejlesztés

Aktív webfelületek

Dinamikus nyelvek szerveroldalon

Hozzáférhetőség

Java fejlesztés

Web architektúra