A weben a Flash sokáig csak a mozgó, zenélő, villógó reklámok megjelenési eszköze volt. Azonban az ujabb verziók már jelentősen kibővült eszköztárral, professzinális programozási nyelvvel felszerelkezve érkeztek, amik alkamassá tették a nyelvet akár teljes kliens oldali megjelenitő rendszerek irására. Ez azonban felveti a kérdést, hogy a szerverről hogyan jutnak el az adatok a kliensig. Az előadás igyekszik egy rövid áttekintést adni az első elég kezdetleges próbálkozásoktól a mai technolgiákig.
Rövid betekintést kapunk az egyszerü, egyirányú adat kommunikációtól kezdve (embed, flashvars) a rövid ámde zavaros multú loadvars rendszereken át, a mai szemmel sokkal megfelelőbbnek tünő XML kommunikáción keresztül az Adobe által fejlesztett AMF kommunikációig.
Az AMF kommunikáción keresztül bemutatásra kerül az AMFphp rendszer, amely jelenleg az 1.2.5 változatnál tart, és képes az AMF2 protokol teljes használatára. Ezen felül egy rövid izelitő az AMFphp 2.0-s változatából amely jelentősen módositott belső felépitése mellett több új funkciót is nyújt. Több új kommunikációs methódus támogatása:
Az AMFphp a 2.0-s rendszer megjelenésekor várhatóan nevet változtat.
További kapcsolódó linkek:
Az előadás fóliái PDF formátumban letölthetőek. Az előadás hanganyaga MP3 formátumban letölthető
Flash, PHP, AMF, XML, RPC
2004 óta foglalkozom webfejlesztéssel, szerver üzemeltetéssel, először saját fejlesztő studiómban készültek a weblapok, majd 2005 elején csatlakoztam jelenlegi cégemhez, ahol a világ vezető Adult LiveCam oldalának vezető fejlesztőjeként dolgozom. Feladatom a háttér rendszerek integrációja, a Flash / Flash Media Server és a weblapok / adatbázisok kapcsolatainak felügyelete. Fő érdeklődési köröm a nagy terhelhetőségű, nagy rendelkezésre állású rendszerek fejlesztése, üzemeltetése.
Az alábbiakban a konferencia időrendi programja olvasható. A "Creating a Cinematic User Experience™ with OpenLaszlo" és a "What do they think they are doing? When Usability and Security meet on the Web" című előadások kivételével minden előadásunk magyar nyelvű volt. A különböző háttérszínek a tematikus program szerinti témaköröket jelölik. Csillag jelöli azokat az előadásokat, melyek fóliái elérhetőek.