Az EJB 3.0 specifikáció Java Persistence API része - a korábbi EJB entitás beanek helyett - egyszerű Java objektumok (POJO - plain old java objects) használatát definiálja mint az objektum-relációs mapping Java oldala, egységesítve ezzel az adatok tárolásának módját a Java EE alkalmazásszerverben és az önálló Java SE alkalmazásokban. A szabvány és a megjelenése óta történő változások azt ígérik, hogy az open-source világ és a különböző gyártók implementációikkal felsorakoznak mögötte és a jelenleg létező sok különböző megoldás (JDO, Toplink, Hibernate, ...) egy egységes API-n keresztül válik elérhetővé.
Ebben az előadásban szeretném felcsillantani ennek a technológiának az érdekes és szép pontjait, bemutatni az alapvető ötleteket, demonstrálni Netbeans IDE, Glassfish alkalmazásszerver, Toplink Entitás manager segítségével a technológiát.
Az előadás fóliái PDF formátumban letölthetőek.
Az előadás hanganyaga MP3 formátumban letölthető
JPA (Java Persistence API), O/R (Object Relational) Mapping, EJB 3.0, Annotációk, Netbeans, Glassfish, Toplink, Hibernate
A Budapesti Műszaki Egyetem mérnök-informatikus szakának 1995-ös vörös diplomás elvégzése és az MIT, Boston, USA egyetemen végzett kutatási projekt után a Drótposta Kft alapító tagjaként fejlesztettem és irányítottam a DrótPostaGalamb elektronikus levelezési rendszer megvalósítását. Az azóta eltelt időben több jelentős Java és Java EE alapú rendszer fejlesztésében, architektúrájának tervezésében vettem részt. Munkám része, hogy projektek mentoraként, a Java technológia „evangelistájaként” elősegítsem a rendszert bevezető fejlesztői csoportokban a Java EE komponenseinek helyes használatát. Az elmúlt négy évben - a fenti feladatok mellett - a Sun Microsystems oktatási, konzultációs partnereként végzem a Sun teljes Java, Java EE és Sun Java Enterprise System komponenseinek oktatását, konzultációját. Jelenleg a Sun Microsystems JavaMaster oktatása keretében képzek fejlesztőket a Java EE 1.4, 5.0 (JSF, EJB 3.0, JPA), UML, RUP, tervezési minták, web szolgáltatások, SOA témakörökben.
Huszonkét éve foglalkozik programozással, ezen belül több mint tíz éve foglalkozik a Java Platformmal a Sun Magyarországnál.
Az alábbiakban a konferencia időrendi programja olvasható. A "Creating a Cinematic User Experience™ with OpenLaszlo" és a "What do they think they are doing? When Usability and Security meet on the Web" című előadások kivételével minden előadásunk magyar nyelvű volt. A különböző háttérszínek a tematikus program szerinti témaköröket jelölik. Csillag jelöli azokat az előadásokat, melyek fóliái elérhetőek.