A hagyományos Java alapú webalkalmazás fejlesztés Servletekre, JSP-kre épül, ideális esetben az MVC architektúrára épülő keretrendszerek támogatásával. A JavaServer Faces új szemléletmódja közelebb áll a grafikus felhasználói felületeknél megszokott szemléletmódhoz, melyben állapottal rendelkező komponensek hierarchiájaként ábrázoljuk a nézeteket. Ezen komponensek függetlenek maradhatnak a fizikai megjelenésüktől, s ráadásul korlátozás nélkül bővíthetőek. A felhasználó akciói eme komponensekben eseményeket generálnak, melyeket az objektumorientált környezetekben megszokott módon kezelhetjük.
Az előadásomban a webalkalmazás fejlesztés ezen új irányát mutatom be. Azt a technológia hátteret, amely lehetővé teszi mindezt, a kérésfeldolgozási ciklus felépítését, a rendszer bővíthetőségét és a szabvány barátságát a vizuális webfejlesztő eszközökkel, melyek segítségével a fejlesztés sebessége sokkal gyorsabb lehet, mint a hagyományos fejlesztőeszközökkel.
Az előadás fóliái PDF formátumban letölthetőek.
Az előadás hanganyaga MP3 formátumban letölthető
SP 2.1 (JavaServer Pages), EL (Expression Language), JSF 1.2 (JavaServer Faces), MVC (Model-View-Controller architektúra), NetBeans, Visual Web Pack, AJAX, Glassfish
A Budapesti Műszaki Egyetem villamosmérnöki szakának 1999-es elvégzése után saját webfejlesztő cég alapítása kezdetben PHP technológiára építve, majd áttérés a Java technológiakörre. Az azóta eltelt időben több jelentős Java és Java EE alapú rendszer fejlesztésében, architektúrájának tervezésében vettem részt. Az elmúlt négy évben - a fenti feladatok mellett - a Sun Microsystems oktatási, konzultációs partnereként végzem a Sun Java, Java EE és Sun Java Enterprise System komponenseinek oktatását, konzultációját. Jelenleg a Sun Microsystems JavaMaster oktatása keretében képzek fejlesztőket a Java EE 1.4, 5.0 (JSF, EJB 3.0, JPA), UML, tervezési minták, web szolgáltatások témakörökben.
Huszonkét éve foglalkozik programozással, ezen belül több mint tíz éve foglalkozik a Java Platformmal a Sun Magyarországnál.
Az alábbiakban a konferencia időrendi programja olvasható. A "Creating a Cinematic User Experience™ with OpenLaszlo" és a "What do they think they are doing? When Usability and Security meet on the Web" című előadások kivételével minden előadásunk magyar nyelvű volt. A különböző háttérszínek a tematikus program szerinti témaköröket jelölik. Csillag jelöli azokat az előadásokat, melyek fóliái elérhetőek.